חדשות פעילות

עם סיום ימי התשלומין - כינוס תורה מרתק בהיכל הישיבה

בהתאם להוראות הקדושה של הרבי מלך המשיח, התקיים כינוס תורה מלא בתוכן עשיר ומרתק. הכינוס נפתח בשיעורו המיוחד של ראש הישיבה הרב ווילשאנסקי שליט"א, על מהותו ועניינו של כינוס תורה ולאחמ"כ פלפל בגדר דין מעילה ושייכות תוכנו לעניין חג השבועות, בכוחו של איש הישראל להחדיר קדושה ב’חפצא שבעולם, לאחר מכן נשא דברים הרב יצחק אייזיק שי’ לנדא שביאר בסגנונו המיוחד את דיני תרומות ומעשרות בזמננו, נציגי הת’ הת’ דוד שי’ מיכאלאשווילי והת’ שלום שי’ טל פילפלו בסוגיות בנגלה ובחסידות בנושאים הנלמדים בישיבה. הרב מנחם מענדל הראל העביר נקודה מיוחדת בגדר מצוות תלמוד תורה ממחשבה ובדיבור ובנפ"מ לעניין ברכות התורה. הרב וואלף מסר משא מאלף בענייני גאולה ומשיח בפרשיות התורה ובהפטרות. את הכינוס הנחה בטוב טעם הת’ טוביה גינזבורג.

קרא עוד

התמימים הביאו יותר מ3000 ילדים לשמיעת עשרת הדברות

בפעילות מאומצת ומורחבת של תלמדי התמימים בניהול איגוד תלמידי הישיבות בישיבה הקטנה והגדולה, וישיבת חנוך לנער בצפת הצליחו להביא יותר מ-3000 ילדים לשמיעת עשרת הדברות בבתי הכנסת בשכונות השונות בעיר, זאת מלבד הקריאות בבתי כנסיות חב"ד הפזורים בעיר. המפליא והמשמח שגם לאחר סגירת המודעה ופרסומה, הצטרפו עוד ועוד בתי כנסת להשתתפות במבצע החשוב והמיוחד כרצונו של הרבי מלך המשיח, כך שהגיעו ל30 מוקדים שונים של קריאת עשרת הדברות. הילדים השתתפו בתוכנית מיוחדת שהוכנה על ידי תל’ התמימים כשבאירוע הגדול והמרכזי בהיכל הישיבה בהשתתפות למעלה מ-400 ילדים והוריהם התקיים מופע מיוחד של מנחם שרון.

קרא עוד

בפעם ה40+ התמימים קיבלו את אלפי העולים למירון

כמסורת תלמידי הת’ מזה עשרות שנים, גם בשנה זו קיבלו התמימים את פני העולים לציון הרשב"י במירון בל"ג בעומר. במאהל יפהפה שהוקם הכניסה ליישוב, התיישבו אלפי יהודים לכתוב לרבי ולצידם עשרות תמימים שסייעו להם בכתיבה ובהבנת תשובותיו של הרבי באמצעות האגרות קודש, במהלך היום זיכו הת’ למעלה מ-1000 יהודים בהנחת תפילין, הפיצו מאות ספרי חסידות ועוד ועוד.

קרא עוד

תלמידי התמימים הובילו עשרות תהלוכות, בצפת ובסביבתה ובעוד עשרות ערים ויישובים ברחבי הארץ

בל"ג בעומר התפרשו מאות התמימים, על ערים רבות ברחבי הארץ והובילו את התהלוכות לכבודו של רשב"י כהוראת הרבי מלך המשיח. עשרות בתי חב"ד ברחבי הארץ שפנו לישיבה לקבל תמימים לסיוע בהפעלת התהלוכות נענו בחיוב, והללו הובילו בהצלחה ובשמחה את התהלוכות המיוחדות.

קרא עוד

אלפי ילדים צפויים להשתתף במבצע עשרת הדברות

באיגוד תלמידי הישבות נערכים למבצע שמיעת השרת הדברות בחג השבועות - כהוראת הרבי מלך המשיח. תלמידי התמימים יתפזרו בכל שכונות העיר, ומצפים לאלפי ילדים שישתתפו בתוכניות המיוחדות.

קרא עוד

הורי הת’ מגיעים ללמוד עם בניהם בזאל

הורי הת’ מנצלים את ימי הקיץ הארוכים, לקפוץ לישיבה לזמן קצר ללמוד עם בניהם היקרים.

קרא עוד

הזאל קיבל פנים חדשות

הפתעה גדולה ציפתה לתלמידי התמימים, בהגיעם לזאל (היכל הישיבה) בתחילת זמן הקיץ, קיבל את פניהם השמחות זאל עם ’פנים חדשות’. במשך ימי ’בין הזמנים’ עמלו עובדי הישיבה על שיפוץ תקרת הזאל והחלפתה. התמונות לפניכם . .

קרא עוד

איגוד תלמידי הישיבות בכינוס י”א ניסן למאות מילדי העיר

מאות מילדי צפת מילאו את אולם האירועים המרכזי בעיר צפת - בית יגאל אלון, לחגוג יום הולדת לרבי מלך המשיח. בארגונם של הת’ באיגוד תלמידי הישיבות. למשך שעתיים תמימות ישבו הילדים חיילי צבאות ה’ ממגוון המגזרים בעיר כשהם מרותקים למקומותיהם וחוו תוכנית מיוחדת ויוצאת דופן, שהועברה בטוב טעם על ידי נגן הכליזמר ר’ חיים קומער ור’ לוי קרישנזפט. התכנית כללה חידון תחרותי לקראת חג הפסח, שירי החג, סיפורים נפלאים על החג ומשמעויותיו, צפו בווידאו של הרבי וקיבלו החלטות טובות לקראת יום הולדתו והשתתפו בהגרלת פרסים יוקרתית.

קרא עוד

התמימים מצטיינים בלימוד הלכה - קרן ר”מ תומכת ומעודדת

עשרות תלמידי התמימים שוקדים באופן מיוחד בלימוד ההלכה בעיון מתוך שלחן ערוך הרב, לקראת חג הפסח נבחנו 40 ת’ על הלכות פסח בעיון. כעת החלו בלימוד עיוני של הלכות שבת. קרן ר"מ החליטה לתמוך הת’ העניקה למצטיינים פרסי עידוד, וכן כרטיס טיסה לרבי מלך המשיח הוגרל בין המצטיינים.

קרא עוד

תלמידי הישיבה, מהמצטיינים במבחני שערי הוראה על שולחן ערוך הרב

  • אתר הפעילות של ישיבת חב"ד צפת SITE ACTIVITIES OF THE CHABAD YESHIVA IN ZEFAT- SAFED
  • חדשות פעילות

קרא עוד

התמימים מתכוננים ליו”ד -י”א שבט בהוספה בהפצת המעיינות - ייסוד 40 שיעורי תניא חדשים בבתי הכנסיות בעיר

כהמשך להתעוררות הגדולה בהתוועדויות י"ט כבלו בבתי הכנסת ברחבי העיר וכהכנה ליו"ד שבט, יזמו הת’ מהלך של הקמת רשת שיעורי תניא ובתיאום עם 40 צבאי בתי כנסת בעיר יחלו הת’ במסירת שיעור שבועי קבוע בתניא. בתמונה. אסיפת ההכנה שאורגנה על ידי האחרים על המבצע

קרא עוד

התוועדות מרוממת עם השליח הרב לידר

חוויה מיוחדת במינה של נתחזקות בהתקשרות לאילנא דחיי, הוד כ"ק אדמו"ר מלך המשיח, חוו התמימים בהתוועדות מיוחדת במינה עם שליח הרבי באוסטרליה הרב דוד לידר, שחיזק את התמימים בהתוועדות מיוחדת עם החיות האופיינית לו.

קרא עוד

התמימים האירו את העולם באור החנוכה

בימי החנוכה יצאו התמימים תלמידי הישיבה להאיר את העולם באור החנוכה ברחבי העיר, בבית הרפואה ובתי אבות, מרכזי עסקים, בסיסי צה"ל תחנות המשטרה ועם לוחמי האש. למניכם תמונות מההדלקה - פרסומי ניסא במרכז העיר, עם הרב שמואל אליהו שליט"א

קרא עוד

י”ט כסלו , חג הגאולה - 60 התוועדויות בבתי הכנסת בעיר

תלמידי הישיבה יצאו להקהלת קהילות בשטורעם מיוחד, וההתרשו על 60 בתי כנסת ברחבי העיר. התמימים התוועדות עם המשתתפים על מהותו של יום - חג הגאולה וראש השנה לחסידות, מתוך הגשה מיוחדת על ההחלטות המתאימות בפרט בזמן זה - זמן ביאת משיח צדקנו והגאולה האמיתית והשלימה

קרא עוד

פתיחת יובל ה-50 למבצע תפילין

אירועי ’יובל שנים למבצע תפילין’ נפתחו בישיבה הגדולה בצפת מעמד מיוחד המהווה יריית הפתיחה להגברת העיסוק במבצע תפילין לרגל יובל החמישים למבצע תפילין אותו ייסד הרבי מלך המשיח. באור ליום הבהיר י"ד כסלו "היום שקישר" החליטו התמימים מוסיפים בהתקשרות - תרתי משמע. אירוע זה מהווה תחילתו של מסע מיוחד במינו של כלל ישיבות חסידי חב"ד ליבאוויטש, צפת וחיפה , ישיבה קטנה ישיבה גדולה, ישיבת חנוך לנער והמכון התורני בהם מניחים מידי יום שישי לכ-3000 יהודים (!) תפילין. במעמד נשאו דברים דיברו הרבנים: ראש הישיבה הרב יוסף יצחק ווילשאנסקי, הרב חיים אייזיק לנדא, הרב מנחם מענדל הראל, הרב קותי מידובניק, הת’ השליח מנחם מענדל רחימי והת’ טוביה גינזבורג. בכנס דובר על מעלת מבצע זה וחביבותו המיוחדת בעיני הרבי, מענות הרבי ל’טענות’ על מבצע תפילין, שייכותו המיוחדת אל התמימים בפרט וכן דינים הלכתיים שונים הקשורים למבצע תפילין. "צריך לייקר את ההזדמנות שנתנו לנו ללכת ולעסוק בשליחות של הרבי . . ויש לנו את הכוחות לזה, כי הולכים בכח המשלח" אמר הרב לנדא. נציג התמימים, הת’ טובי’ה גינזבורג הציג את מתווה הפעולה החדש להגברת העיסוק במבצע תפילין בכמות ובאיכות, והפתיע את הת’ המבצע מיוחד לכל אלו שיגבירו את התעסקותם במבצע תפילין. בסיום הכנס חולקה תשורה מיוחדת בנושא מבצע תפילין, עליה עמלו הת’ האחראים על המבצע. בהמשך להתעוררות בכינוס המיוחד פצחו התמימים בריקודי שמחה לכבוד הימים הבהירים י"ג-י"ד כסלו.

קרא עוד

חודש כסלו - אחסידישע חודש, התוועדות עם הרב מישולובין מחשובי המשפיעים בארץ הקודש

  • מאת: אתר הפעילות של ישיבת חב"ד צפת SITE ACTIVITIES OF THE CHABAD YESHIVA IN ZEFAT- SAFED
  • חדשות פעילות

עם פתיחת חודש כסלו, החודש החסידי. הגיע להתוועד עם הת’ הרב מיכאל מישולובין מחשובי המשפיעים באה"ק. ההתוועדות המיוחדת נמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה

קרא עוד

סיום הרמב”ם - אורח הכבוד הרב הבלין מחשובי הרבנים בארץ הקודש

  • מאת: אתר הפעילות של ישיבת חב"ד צפת SITE ACTIVITIES OF THE CHABAD YESHIVA IN ZEFAT- SAFED
  • חדשות פעילות

לרגל סיום הרמב"ם נערך מעמד גדול לכבודה של תורה, בהיכל הישיבה - הזאל הגדול, בהשתתפות מאות הת’ ותושבי העיר. אורח הכבוד למעלד היה הרב משה הבלין שמסר הדרן מיוחד על הרמב"ם בפני הת’, והביע את התפעלותו מההקשבה וההתנהגות המופתית של הת’ כמו מהפלפול שהתפלפלו עמו מספר ת’ לאחר מכן. כיבדו את המעמד רבני היער ובראשם הרב שמואל אליהו - רב העיר והרב מרדכי ביסטריצקי רב קהילת חב"ד.

קרא עוד


60 מתלמידי הישיבה נבחנו על כל מסכת בבא בתרא בעל פה

  • אתר הפעילות של ישיבת חב"ד צפת Site activities of the Chabad Yeshiva in zefat- Safed
  • חדשות פעילות

במהלך השנה עמלו מאות התמימים, על עלימוד עיוני של מסכת בבא בתרא (הארוכה ביותר בש"ס), 60 מהם התייגעו והצליחו להבחן על כל מסכת בבא בתרא בעל פה. מבצע הלימוד נערך במסגרת מבצע תורה לע"נ הת’ מנחם מענדל דוד ע"ה אברהמי. מעמד מיוחד של הוקרה והערכה נערך בהכיל הישיבה, צרור תמונות לפניכם

קרא עוד

זמן אלול - יוצאים למבצעים בחיות מחודשת

בתמונה חלק מההסעות הרבות, בהמתנה למאות התמימים היוצאים למבצעים בימי שישי

קרא עוד

עמוד 1 מתוך 8